Školou chodil Mikuláš

před 8 dny, 5.12.2017 Mikuláš překvapil všechny. Nepřijel, ale přišel, a měl svoji kytaru

Když školu provoní kapka čertovského smradu a ozývá se hlasité bouchání na dveře jednotlivých tříd, mají lehký důvod znejistět i ti největší hrdinové. Strašit zbytečně ale nemá význam, a tak do dveří ještě před čertem vždy vstupovali anděl s Mikulášem. Ano, vstupovali. Platí to opravdu i pro Mikuláše, který během minulých let po škole vždy jezdil. Přece jen, i na Mikuláše jdou léta a nohy těžknou. Ale překvapit i tak nezapomněl. Po škole chodil se zlatavou kytarou, ze které loudil líbezné tóny. Kumpány měl důstojné, pro tuto příležitost složenou kapelu pod vedením pana učitele Šuranského. Vyhrávala už od rána a všem zpříjemnila vstup do školy. Na rozdíl od minulosti, kdy jsme jeden rok měli školu plnou andělů a druhý rok zase plnou čertů, byla letos tradiční „mikulášská trojice“ zastoupena rovnoměrně. Čerta nikdo nemusel příliš krotit, a tak celý den vládla opravdu mikulášská nálada. Tak v naší škole začaly Vánoce. Bílé Vánoce!