Školní výlet třeťáků

před 6 měsíci, 6.6.2017 Náš cíl - Olomouc, sv. Kopeček

Naší výpravy se zúčastnily obě třetí třídy, tedy A i B. Autobus nás dopravil na Svatý Kopeček, kde byla naší první zastávkou bazilika. Pro část dětí sloužil mši kunovický pan farář Jaroslav Polách, další důležitý účastník našeho výletu. Ostatní děti si mezitím prohlédly zvony ve věži a z krásné vyhlídky viděly daleko do kraje. Dalším cílem byla Zoologická zahrada. Viděli jsme opice, plazy, netopýry, žirafy a spoustu dalších zvířat. Abychom toho stihli co nejvíc, využili jsme vláček, který nás zavezl i do vzdálenějších končin ZOO. Pro děti bylo důležité pořídit co nejvíc fotografií a nakoupit suvenýry. Naše cesta pokračovala autobusem do centra Olomouce, prošli jsme obě olomoucká náměstí a těšili se na orloj. Všichni připraveni s mobilními telefony netrpělivě čekali u orloje na 15. hodinu. Ale jaké zklamání! Orloj se nám tentokrát neukázal v celé své kráse, úderníci na orloji 3x klepli kladívkem a byl konec představení. I tak jsme si výlet náležitě užili. Počasí nám přálo, užili jsme si legraci a spokojeně se vrátili domů.