Škola plná dobrých čertů

před 1 rokem, 5.12.2016 Nebo po čertech dobrá škola?

Den před Mikulášem bylo u nás vše stejné jako vždy touto dobou, a přece tak jiné! Už jen ten Mikuláš – zase nepřišel, ale přijel. A znovu změnil „svůj vozový park“, jak on to jenom dělá?! Do každé třídy k úžasu všech žáků doslova nabruslil, jako kdyby v ní byl souvislý led. Mohla za to malá, téměř neviditelná kolečka, co se jim říká freeline skates. Do tříd Mikuláš vjížděl vždy první, zásadně před andělem a čertem. Přesněji – před všemi čerty. Na rozdíl od minulého roku, kdy jsme měli školu plnou andělů, tentokrát většina z téměř čtyř stovek žáků  vyslyšela výzvu mikulášské družiny a přišla v kostýmech čertů. Čertovinou to ale ve škole smrdělo jen na první „čuch“ a zlobivé růžky se vystrkovaly spíš tak naoko. Proto opravdu pouze minimum žáků přesvědčivě slibovalo, že se do příštího roku už určitě polepší, spokojeni tak mohli být i anděl s Mikulášem. Dobrá nálada byla ve škole všudypřítomná, výrazně se o to zasloužila „nebeská“ kapela, která už od brzkého rána hrála ve vestibulu školy a vyloudila úsměvy na tvářích přicházejících žáků i dospělých.  Tak v naší po čertech dobré škole začaly Vánoce. Světové Vánoce!