Sierpinski Carpet Project ještě jednou

před 1 rokem, 1.6.2016 Obří koberec má konečnou podobu

Kolegové ze Španělska, kteří naši školu navštívili v minulém školním roce, nás přizvali do projektu World Sierpinski Carpet Project 2014-2016 (Sierpinského koberec) –tvorba jednoho z nejznámějších fraktálů. Fraktály jsou na první pohled složité geometrické útvary, ve kterých se nekonečně opakuje jeden charakteristický útvar nebo motiv v různých velikostech.

Žáci 6.A měli možnost se do projektu zapojit a každý vytvořil malinkou část tohoto koberce. Děti lepily zelené a fialové samolepky tak, aby splnily podmínky tvorby fraktálu. V konečné fázi bude mít tento obří „koberec“ téměř 45 metrů.

A nyní se můžete podívat na konečnou podobu „obřího koberce“, na jehož tvorbě jsme se podíleli i my. Do projektu se zapojilo celkem 39 zemí z toho 46 080 dětí. Sierpinski Carpet project byl instalován v Palace of the Mediterranean Games of Almeria, ve Španělsku a je zapsaný také v Guinessově knize rekordů.

Více se můžete dozvědět na https://topologia.wordpress.com/2016/05/16/sierpinskialmeria/