Shromáždění v barvách trikolory

před 14 dny, 2.11.2018 Zpívali jsme hymnu a prokázali dovednosti

Když téměř čtyři stovky žáků s hrdostí zpívají českou národní hymnu, je to dobrá zpráva:

1. Pro tuto zemi.
  2. Pro naši školu, právě naši žáci si společně s vyučujícími českou hymnu s radostí zapěli.

Stalo se tak v pátek 2.11.2018 při našem prvním žákovském shromáždění v tomto školním roce. Tematicky mu dominovaly oslavy 100 let výročí republiky. Možná trochu opožděné, ale o to víc promyšlenější a zajímavější. Zase jsme zkrátka dělali věci trochu jinak!
Začali jsme už před měsícem. V „dílně“ prvního stupně jsme "objednali" české národní vlajky. „Vyšili“ jich tam přesně 1179 a systematicky je věšeli všude po škole. Paráda. Objednávku vyslyšeli i ve třídách druhého stupně, jen zadání bylo jiné. A tak se jednotlivé ročníky věnovaly významným osobnostem českých dějin, klíčovým momentům, sportovním událostem i prezidentům. Výsledkem je unikátní velkoplošná nástěnka v přízemí školy. Klobouk dolů před všemi, kteří se do těchto aktivit zapojili.

Á propos, klobouk. Respektive stylové oblečení a jeho doplňky. Slušelo všem třem úžasným moderátorům žákovského shromáždění, Veronika Machálková z 6.A, Ondřej Kavka a Šimon Ludvíček z 9.A ve spolupráci s mnoha dalšími žáky i třídami skvěle provázeli klíčovými obdobími české historie. Zněla Masarykova oblíbená píseň (bravo, 4.A), připomněli jsme si slogan „O nás bez nás“, cinkali klíči při Modlitbě pro Martu, zadívali se na spartakiádní vystoupení (skvěle, holky ze sedmičky). Jednotlivá období jsme prokládali událostmi ze života naší školy, nikoliv historickými, ale těmi, které jsme zvládli od začátku školního roku (je obtížné uvěřit, že jich bylo opravdu tak moc). Vrcholem byla hymna a fotka v barvách trikolory.

Téměř čtyři stovky žáků při svátečním shromáždění prokázaly dovednosti klíčové pro život. A to je mnohdy víc než jednička v žákovské. Díky všem vyučujícím, kteří je k tomu vedou.