Shromáždění s poselstvím všech tříd

před 6 měsíci, 21.12.2017 Přáli jsme (si)

„Půjdem spolu do Betléma.“ – „Ale podle mých výpočtů jsme v Kunovicích, U Pálenice, tak se to tady jmenuje. Tak co kdybychom si tady udělali přestávku?“ To není popletený vánoční příběh, to je dialog, kterým moderátoři Ester Kocábová a Šimon Ludvíček zahájili poslední žákovské shromáždění v tomto kalendářním roce.

Poslední, takže vánoční. A třebaže fakt, že Vánoce jsou už popozítří (hrozné slovo) jsme během hodinového shromáždění ctili víc než dost, dostalo se i na nevánoční témata. Minimálně tím, že jsme se ohlíželi za všemi většími akcemi, které jsme ve škole absolvovali během posledních dvou měsíců. Moderátoři dali v rozhovorech prostor účastníkům (absolventské práce deváťáků) i organizátorům těchto akcí (Ježíškova dílnička).

No a pak ty Vánoce. Zaujaly vánoční pohádkové kvízy pro první i pro druhý stupeň. Vyhodnotili jsme  soutěž o nejkrásněji vyzdobenou vánoční třídu (2.B, 6.A). Předali jsme dárek sdružení Onka, skupině rodičů onkologicky nemocných dětí. Druhý dárek jsme vezli do Uherského Hradiště mamince nemocného Lukáška. V této souvislosti – právě v naší škole a za naší drobné spolupráce nashromáždili klienti Domova pro seniory v Buchlovicích pro Lukáška víc než 50 000 vršků (klobouk dolů a srdečný pozdrav do Buchlovic). A kromě písniček  jsme si vzájemně přáli, se svým „poselstvím“ do nového roku vystoupila úplně každá třída. Těší nás, že přání všech tříd byla skromná a plná lidskosti.

Velké díky celému žákovského parlamentu, je víc než potěšující sledovat, kam až se posouvají schopnosti jeho členů. Velké díky paním učitelkám Ludmile Kotasové a Lucii Kudlové, které poslední dva měsíce s parlamentem pracovaly. A skvěle! Štafetu od nich na další dva měsíce přebírají paní učitelka Hana Drštičková a pan učitel Milan Novák.

Tak to je už letos (skoro) všechno. Ještě jeden den a půjdeme domů. Na Vánoce domů!