Severní Irsko nás nezklamalo

před 2 roky, 22.11.2015 Jak se v Severním Irsku děti učí matematiku, to jely stínovat dvě vyučující z naší školy.

Od pondělí do pátku strávily Renata Kopečková a Andrea Olbertová několik vyučovacích hodin v základní škole v Crossmaglenu. Tam má naše škola již několik let přátele, kteří také navštívili naši školu. O to milejší a vřelejší bylo přijetí obou našich učitelek. "Setkat se opět s ředitelem školy panem Madinem a celým učitelským sborem bylo nezapomenutelné," dodává Andrea Olbertová. Irští kolegové přiravili pro naše vyučující ukázky hodin matematiky. Naše kolegyně tak mohly sledovat, jak se například matematika vyučuje u dětí předškolního věku. Součástí školy je totiž také mateřská škola. Pokračovaly výukou u mladších dětí, kde se využívá mnoho pomůcek a názorných ukázek. Děti ale také pracují s nejmodernější technikou, tablety mají stále u sebe na lavicích. Vzdělávací systém v Irsku je odlišný od našeho, obě naše vyučující mohly také navštívit střední školu, kam chodí žáci od dvanácti do patnácti let. I tam se setkaly se zajímavou výukou matematiky, dokonce obdržely spoustu materiálů, které budou moci využít i v naší škole. " Zaujala nás výuka matematiky v praxi. Při probírání objemu měli žáci přímo ve třídě velkou plastovou vanu s vodou a tam měřili objem," pochvalovala si hodinu matematiky Renata Kopečková. Po týdnu stráveném v Crossmaglenu se obě naše vyučující shodly, že výuka v naší škole a v Irsku je podobná. "Určitě je skvělé, že můžeme čerpat nápady pro hodiny matematiky také v zahraničí. Vždy můžeme objevit něco nového, nebo naopak se utvrdit v tom, že to, co děláme v naší škole, je správné. Jsme rády, že naše zkušenosti teď můžeme předat našim kolegům, ale hlavně dětem," shodly se obě vyučující.