Se Zlaťákem jsme se rozloučili vítězstvím

před 2 měsíci, 27.5.2019 Ovládli jsme krajské kolo této soutěže a přivezli jsme domů 1. místo.

Ve čtvrtek 23. května zamířili naši deváťáci do Valašského Meziříčí, aby se zúčastnili krajského kola soutěže Zlatý list. Jedná se o soutěž pro všechny děti základních škol, které mají zájem o přírodu. Je to soutěž kolektivů, soutěží šestičlenná družstva rozdělená na dvě tříčlenné hlídky. Na stanovištích soutěžní stezky odborníci prověřují znalosti dětí z různých přírodovědných oborů (z botaniky, zoologie, meteorologie, ekologie, geologie apod.). Navíc musí žáci prokázat, jak oni sami pomáhají přírodě.

Soutěž má základní (místní, regionální) a krajská kola. Krajská kola probíhají ve všech 14 krajích ČR. Vítězové krajských kol postupují do národního kola, které je setkáním nejlepších kolektivů z celé ČR. Je to týdenní soustředění s bohatým programem exkurzí, přednášek a dalších aktivit. A právě mezi takovou elitu patří náš tým. I v letošním roce si totiž vybojoval účast s národním kole této soutěže. Národního kola se ale nebude moci zúčastnit, protože se v tuto dobu koná seznamovací setkání našich deváťáků na středních školách, kam od září nastoupí. Nás to ale nemrzí. Lynx team, jak si deváťáci říkají, totiž opakovaně zvítězil v krajských kolech, několikrát se probojoval do národního kola, a to dokázal i vyhrát. Klobouk dolů.

Naši školu perfektně reprezentovali:

Vojtěch Duda, Lucie Herbánská, Andrej Ilenčík, Ondřej Kavka, Tadeáš Skála, Kamila Sochorcová, všichni z 9. A