S IT technikou to ve výuce umíme

Další výzvu v podobě práce s nejmodernější výukovou technikou mají před sebou pedagogové naší školy. Na přelomu srpna a září 2014 jsme totiž uspěli s grantovou žádostí v operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a stali se partnery projektu s názvem „S IT technikou to ve výuce umíme“. V praxi tato zpráva mimo jiné znamená, že škola na konci kalendářního roku 2014 dostane dvacet tabletů, které budou pedagogové a žáci využívat přímo ve výuce. Zdůrazněme, že mít ve škole moderní výukové technologie ještě samo o sobě neznamená kvalitní výuku. Proto budeme při zapojování tabletů do výuky postupovat stejně jako v případě třinácti interaktivních tabulí, které ve škole máme. Budeme s nimi pracovat tak, aby tato práce podporovala ty žákovské dovednosti, které dlouhodobě považujeme za klíčové a aby zvýšila aktivní zapojení žáků do vyučovací hodiny.