Zazvonili jsme na školní rok

před 2 měsíci, 2.9.2019 Během snídaně v trávě i u Boříka

Když máš zvoneček, jsi z kunovické školy U Pálenice. Po posledním srpnovém týdnu, ve kterém pedagogický sbor „zvonil na školní rok“, to aktuálně platilo také první školní den. Zvonečky se objevily při snídani v trávě. Připravili jsme ji pro žáky druhých až devátých ročníků. Sušenky, deka, pohoda, podstatné informace z úst třídních. A pak ty zvonečky. Každá třída si na ten svůj, papírový, napsala přání pro nový školní rok (individuální i skupinová). Zvonečky podruhé. Slyšeli je naši prváčci, když procházeli dlouhým špalírem, který vytvořili všichni žáci i vyučující. Zvonečky potřetí. Na krk je od svých třídních (Ivana Janásová, Magdaléna Ryndová) dostal každý ze čtyřiačtyřiceti našich prváčků, u sochy školáka Boříka tak byli lehce k poznání. Jeden po druhém pak přistoupili k Boříkovi, sáhli mu na nos a potichu, jen tak pro sebe, si něco přáli. A protože jsou přání tajná, ani my jsme nevyzvídali. Jen všem přejeme, aby s naší školou měli spojeno co nejvíce příjemných zážitků.

Více fotografií najdete na našem facebooku.