Ročenka bude i letos!

před 7 měsíci, 28.4.2020 A pro všechny žáky naší školy zadarmo

Od původního kategorického stanoviska (letos to fakt nemá smysl) přes módní rozvolňování (jo, uděláme ji, ale jen v PDF a do tiskárny s ní nepůjdeme) jsme dospěli až k definitivnímu rozhodnutí (jejda, a proč bychom vlastně neměli ročenku vydat jako vždy). Opravdu jako vždy? Ročenka bude mít standardní rubriky, najdete seznamy tříd, veselé i vážné příhody ze školy. Nebudou chybět netradiční pohledy na školu v podání prváčků i deváťáků, kantorské a další ankety. Ročenka prostě znovu bude odlehčenou kronikou školního roku. A v polovině března se zlomí v příběh, který reportážně zachytí všechny klíčové okamžiky této podivné doby a jejich dopad na život školy. Dozvíte se například, kdo jako první zachytil informaci o uzavření škol, kdo nám první poslal foto z domácí výuky. Nabídneme vám nejlepší hlášky, které naši pedagogové pronesli během uzavření školy, zachytíme návrat dětí do výuky. To vše bude pochopitelně proloženo mnoha a mnoha fotkami, očekáváme opět tradičních 140 stran. A přestože v této výjimečné situaci nemáme odvahu žádat o sponzorské dary, jimiž jsme náklady na ročenku vždy dokázali z velké části pokrýt, dovolíme si ročenku dát našim žákům na konci školního roku zdarma. Peníze jsme našli v jednom z řady našich projektů, původně jsme je sice plánovali využít na jiný účel, ale změna využití je akceptovatelná. Zároveň v nejbližších dnech poprosíme o velkou pomoc jak žáky, tak rodiče, tvorba ročenky prostě bude letos komplikovaná a my se bez vás neobejdeme (už jsme třeba vymysleli, jak i za těchto okolností do ročenky dostat fotky všech tříd). Těšíme se na spolupráci.