První shromáždění s lekcí japonštiny

před 1 rokem, 21.10.2016 Proč zněla školou japonština? Odpověď najdete v článku o našem shromáždění

Když se celá škola sejde ve velké tělocvičně, máte téměř stoprocentní jistotu, že se právě koná naše žákovské shromáždění. Bylo tomu tak i v pátek 21. října 2016, poprvé v letošním školním roce. Scénář precizně připravili členové žákovského parlamentu a v rolích moderátorů ho „prodávali“ Ester Kocábová a Šimon Ludvíček. Zapotili se pořádně, shromáždění bylo totiž delší než obvykle, místo tradičních 45 minut trvalo celou hodinu.

Co jsme probírali? Vraceli jsme se k událostem, které se staly od začátku školního roku. Zaujali hlavně deváťáci. V secvičeném pásmu předvedli sami sebe v profesích, které chtějí v budoucnosti vykonávat. Bezprostřední bylo představení prváčků, moderátor Šimon Ludvíček je přitom stihl zkoušet z počtů a noblesně napovídat správné výsledky. A v samotném závěru jsme všichni absolvovali lekci japonštiny. Proč? Protože celá naše škola se už připravuje na olympiádu v japonském Tokiu. Ne, to není omyl, to je náš nový celoroční projekt s názvem Kunovice se chystají do Tokia. Podrobnosti k projektu zveřejníme na našich webových stránkách v nejbližší době.

Všichni, kteří se na přípravě žákovského shromáždění podíleli, prokázali spoustu dovedností, které považujeme za důležité pro běžný život. Všichni společně jsme ale tentokrát neprokázali dovednost základní, totiž schopnost poslouchat se a vnímat navzájem. Do dalšího shromáždění, které bude v prosinci, máme naštěstí dost času to napravit.

Na atmosféru shromáždění se můžete podívat v krátkém videu.