První letošní shromáždění

před 12 dny, 1.11.2019 Halloweensko-dušičkové, s respektem k tradicím

„V Americe mají Halloween a my máme Dušičky. Takže halloweensko-dušičkové shromáždění může začít,“ zaznělo z úst moderátorek na úvod našeho prvního žákovského shromáždění v tomto školním roce. Scénář ctil tradice. Ty všeobecné, jak vyplývá z úvodu a jak bylo zřejmé z převleků většiny žáků i vyučujících, i ty školní, žákovské shromáždění k nim už hezkých pár let patří.
Je úžasné sledovat, jak se během let zlepšují dovednosti členů žákovského parlamentu, kteří společná setkání moderují. Je úžasné pozorovat i ty nejmenší, kteří se nebojí  vzít mikrofon a vystoupit před celou školou. A je moc fajn vidět, když jim ostatní dokážou zatleskat a ocenit jejich práci.
A o čem byla řeč? No v duchu těch tradic – o všem, co jsme od začátku školního roku prožili. A že toho nebylo zrovna málo – akce, projekty, netradiční výuka. Přehršel, zvlášť když si uvědomíme, že za sebou máme dva vážně náročné měsíce plné suplování. Díky všem, kdo se na všech akcích podíleli. A díky vyučujícím, které dva měsíce pracovaly s žákovským parlamentem (Magdalena Juříková, Zdenka Peterková).