Prváci a 6 statečných

před 5 roky, 10.6.2016 Aneb výlet do ZOO Hodonín

KAM: do ZOO Hodonín 

JAK: vlakem

KDY: 7. června    

S KÝM: 1.A, 1.B, paní učitelky Ivana Janásová, Hana Drštičková, paní vychovatelka Monika Mitanová a 10 statečných rodičů, kteří nás doprovázeli.

A nejen to, byli povýšeni do funkce vedoucích družstev – super morčat, super holek, dinosaurů, bystrých delfínů, berušek, rychlíků, divokých býků, slonů, pardálů....

Vyrazili jsme s mírným zpožděním vlakem z Kunovic do Starého Města, odtud jsme pak pokračovali do Hodonína. Abychom se cestou z nádraží do ZOO nenudili, někteří  hráli šipkovanou, hledali dopisy a plnili různé úkoly. Některým týmům šipky jen pomohly najít cestu do ZOO.

Po ZOO jsme se rozešli opět v družstvech. Čekaly na nás expozice se zvířaty, dětské hřiště, zmrzlina, stánek se suvenýry a hlavně další úkoly, které se tentokrát týkaly přímo ZOO Hodonín. Počítali jsme kozy v ohradě, zjišťovali, který druh medvěda zde chovají, které jediné zvíře se pozná v zrcadle, kdo je to sitatunga, kolik stojí vstup do ZOO a jaký nejlevnější suvenýr můžeme koupit. Tyto a ještě spousta dalších. Hodně nám pomohli naši rodiče a prý občas přišel ke slovu i kamarád GOOGLE. Na zpáteční cestě jsme se svezli mezinárodním rychlíkem, který dělal čest svému jménu a uháněl opravdu rychle.

Ohlasy rodičů: Naše exkurze do ZOO byla sluncem prozářená a řízky provoněná, ostatně jako každý správný výlet. Natěšené prvňáčky, pro které to byl první velký výlet se školou, čekala spousta úkolů a atrakcí a společně strávené dopoledne tak bylo naplněné až do posledního okamžiku.

A dětí: Výlet byl skvělý, úžasný, boží. Úkoly super dobré, dobře je vymysleli a vlak byl super rychlý.

Děkujeme všem rodičům, kteří nás doprovázeli.

Speciální dík paní Pospíšilové za vyřízení hromadné jízdenky. 

.