Prváčci v pohádce a s jablíčky

před 23 dny, 29.9.2019 Učení nás bavilo

Prváčci už začínají být těmi správnými školáky. Od začátku školního roku poznali své spolužáky, seznámili se s prostředím školy, učí se dodržovat třídní pravidla a prožívají nové příběhy. V 1.A je mají děti spojeny s pohádkovým a jablíčkovým dnem. Během pohádkového dne se ve třídě objevilo několik loupežníků, z lesa Řáholce k nám zavítal Rumcajs s myslivcem, představilo se pět princezen v doprovodu rytířů a kouzelníků. Přitančila víla Zvonilka společně s veselým šaškem, také pirátka s bezzubým pirátem. A protože od jedné pohádky ke druhé není daleko, poznávaly se děti navzájem.

Ve čtvrtek to u nás vonělo po jablíčkách. Vždyť byl Jablíčkový den, na který jsme se nejen těšili, ale i řádně připravili. Učili jsme se počítat a porovnávat jablka, víme, kdy je sklízíme, naučili jsme se, že mají hodně vitamínů, jak voní a chutnají, od paní učitelky jsme se dozvěděli spoustu dalších zajímavostí. Nakonec jsme si společně ve dvojicích zatančili mazurku. A vůbec nejlepší byla rozmanitá bohatá ochutnávka jablíčkových buchet od šikovných maminek, štrúdlíků, moštů, křížal, kompotu. Moc děkujeme.