Prváčci si užili chvíle slávy

před 20 dny, 4.9.2017 Ve škole i u Boříka

„To je on, nos má vepředu.“ Stručně představil kunovický radní Pavel Hašek „hrdinu“, kvůli kterému se v pondělí 4. září sešli na prostranství před kunovickou poštou prváčci z obou kunovických škol i se svými rodiči. Na soše školáka Boříka od akademického sochaře Bořka Zemana je totiž opravdu nejdůležitější jeho nos. Aspoň pro všechny prváčky. Právě na Boříkův nos totiž prváčci jeden po druhém, po vyvolání svého jména, sahají a prosí ho, aby jim splnil jejich přání. A protože školák Bořík nemluví, nevyslovují ani prváčci svá přání nahlas. A nikomu, opravdu nikomu ta přání neprozrazují. „Ani babičce, ani dědovi, ani galánce, ani galánovi,“ jak zaznělo při slavnostním ceremoniálu. Také my ve škole tu tajnou úmluvu respektujeme a od nikoho jsme jeho přání neloudili.

Z naší školy zamířilo k Boříkovi 41 prváčků. A s nimi jejich třídní učitelky, Mgr. Renata Urminská a Mgr. Martina Kozelková. Všichni společně si už ráno, ještě před odchodem k Boříkovi, prošli špalírem, který pro ně podél dlouhé cesty do školy vytvořili žáci naší školy. Prváčci si tak prožili svoji chvíli slávy. A oč méně jsme se jich ptali na to, o čem s Boříkem rozmlouvali, o to více jim přejeme, ať se jim všechny sny a představy o škole splní. „Prožijte podobně hezkých chvil v naší škole co nejvíc. Vy i Vaši rodiče!“

Na fragmenty ze slavnostních chvil se můžete podívat ZDE a také na našem facebooku, kde najdete více fotografií.