Programuj, sestavuj, vyráběj, objevuj, bav se!

před 8 měsíci, 6.2.2020 Páťáci navštívili VISC TECHNOLOGY TRUCK.

A ptáte se, co se pod tímto zajímavým názvem ukrývá? Odpověď je jednoduchá – kamion vybavený jako fyzikální laboratoř. Ve středu 5.2. a ve čtvrtek 6.2.2020 tak měli žáci 5.A a 5.B možnost dovědět se něco o základech pneumatiky a využití pneumatiky v praxi. Sestavovali například pneumatický obvod, do kterého zapojovali různé vypínače, spínače a hydraulické válce. Rozvíjeli tak kritické myšlení, logické postupy, samostatnost a schopnost spolupráce. Nejlepší ale bylo, že nemuseli cestovat nikam daleko. Kamion přijel přímo před naši školu. Žáci se tak mohli na chvíli proměnit v pracovníky firem, odborníky na hydrauliku, elektroniku a pneumatiku. Když si prohlédnete přiložené fotografie, zjistíte, že se páťákům projektové dny moc líbily a práci si užili.