Přivítali jsme kolegy ze zahraničí

před 9 měsíci, 27.3.2017 Přijeli vyučující z pěti zemí

V neděli v Uherském Hradišti a v pondělí už přímo v naší škole jsme přivítali ředitele a učitele z pěti zahraničních škol. Návštěva je součástí projektu What´s APPening around our Europe a do školy přijeli kolegyně a kolegové z Finska, Chorvatska, Itálie, Severního Irska a Slovinska. Podstata projektu spočívá v tom, že se učitelé každé školy v předstihu naučí jednu z dlouhodobě osvědčených a v Evropě úspěšných výukových aplikací, které pomáhají žákům v jejich rozvoji. Tuto aplikaci vyzkoušejí nejprve s žáky ve svých školách. Následně ji naučí používat učitele dalších škol při jednotlivých mezinárodních setkáních, kde ji také předvedou přímo při výuce. Premiérová lekce se uskutečnila právě v naší škole, našim partnerům jsme představili výukovou aplikaci Numbers.
​S vyučujícími z pěti zahraničních škol se v pondělí poprvé setkali také naši žáci. Nejdřív úplně všichni v tělocvičně, kde jsme připravili vědomostní kvíz (učitelé z každé země vytvořili skupinu společně se zástupci našich žáků), a poté členové žákovského parlamentu, kteří se zahraničními kolegy třicet minut besedovali. Návštěva potrvá až do pátku, kdy se k ní také na našich webových stránkách vrátíme. O podrobnostech budeme ale pravidelně informovat na našem facebooku.