Vlastivěda

20. 1. - 24. 1. 2020

úterý:

Samostatná práce. Vyrábíme reklamní plakáty , upoutávky k jednotivým krajům ČR. Každý má kraj, se kterým se seznámil nejvíce - měl na něj prezentaci.

Samostatná práce.

13. 1. - 17. 1. 2020

úterý:

Začali jsme probírat Zlínský kraj. Prohlédli jsme si prezentace a pokoušeli se poznat památky Zlínského kraje podle obrázků.

pátek:

Dokončili jsme Zlínský kraj. Žáci dostali pracovní list a zkoušeli jsme si odpovídat na otázky k minifilmu - české pexeso - Zlínský kraj.

V úterý budeme psát poslední písemku v tomto pololetí na Moravskoslezský a Zlínský kraj.

Celý příští týden budeme pracovat ve dvojicích (podle toho, jak žáci dělaly prezentace). Každá skupinka bude mít za úkol vytvořit reklamní poutač ke svému kraji. Prosím, aby se žáci na tuto aktivitu připravili i doma a potřebný materiál si přinesli do školy. Děkuji.

6. 1. - 10. 1. 2020

úterý:

Začali jsme pedposlední kraj naší republiky - Moravskoslezský. Stihli jsme prezentaci a pracovní list, který mají žáci vložený v sešitě. V pátek budeme pokračovat :-)

pátek:

Dokončili jsme Moravskoslezský kraj. Vypracovali jsme pracovní list podle učebnice. Ti co byli šikovní a budou mít vše v pořádku, dostanou jedničku :-).

Povídali jsme si o L. Janáčkovi a jeho lišce Bystroušce.

V úterý začneme poslední a nám nejbližší kraj - Zlínský (prezentaci má K. Křižanová, T. Lenhartová a L. Řezníčková)

16. 12. - 20. 12. 2019

opakování

V úterý po prázdninách si napíšeme písemku na Olomoucký a Jihomoravský kraj.

Začneme probírat Moravskoslezský kraj (prezentaci má J. Šarátek a V. Pospíšil)

9. 12. - 13. 12. 2019

úterý:

začali jsme Olomoucký kraj. Pustili jsme si České pexeso - video a na základě něho jsme si doplnili rozdané otázky. Dál jsme si povídali u fotek z Jeseníků :-)

pátek:

Dokončili jsme Olomoucký kraj.

2. 12. - 6. 12. 2019

úterý:

Začali jsme Jihomoravský kraj. Pustili jsme si vlastivědné video, na základaně něho jsme vypracovali pracovní list - odpovědi na otázky byli v uvedeném videu. Rozdali jsme si pracovní list. Pracovat s ním budeme příští hodinu.

pátek:

Dokončili jsme Jihomoravský kraj. Hodně jsme si hráli, takže děti dostaly spoustu nakopírovaných aktivit, které si mají nalepit do sešitu a projít si je.

V úterý začínáme Olomoucký kraj (prezentaci má B. Čevelová a S. Havlasová)

25. 11. - 29. 11. 2019

úterý:

Začali jsme kraj Vysočina - prezentace, video - české pexeso a záhada jihlavského podzemí. Vypracovali jsme si pracovní list k puštěnému videu a do sešitu jsme si vlepili zápis - pracovní list.

pátek:

Dokončení kraje Vysočina a vypracování pracovního listu.

Příští týden začínáme Jihomoravský kraj (prezentaci má E. Slavíková a N. Kirchnerová, M. Němčický - BRNO)

V úterý píšeme písemku z kraje Vysočina a Pardubického kraje.

18. 11. - 22. 11. 2019

úterý:

Začali jsme Pardubický kraj. Žáci vypracovali pracovní list (Pardubický kraj) pomocí učebnice na str. 22 - 23. Prvních 5 se správným řešením dostali jedničku :-).

Prosím o vlepení do sešitu.

pátek:

Dokončili jsme Pardubický kraj. Vypracovali jsme si pracovní list, který mají žáci vlepený v sešitě a potom si každý vystřihl, nalepil a nazdobil pardubické perníčky :-).

Příští týden začínáme kraj Vysočina (prezentaci má V. Snopek a J. Lesa)

11. 11. - 15. 11. 2019

úterý:

Královéhradecký kraj - pracovali jsme s pracovním listem a povídali jsme si o zajímavých místech z kraje :-)

Po kontrole sešitů jsem zjistila, že skoro polovina žáků nemá sešit v pořádku :-(. Chybí jim zápisy, nemají dolepené pracovní listy nebo je mají nesmyslně nalepené na různých stránkách v sešitě :-(. Prosím podívejte se jim na to. Děkuji

pátek:

Dokončení Královéhradeckého kraje. Doplnili jsme si společně pracovní list.

V úterý bude písemka na Liberecký a Královéhradecký kraj.

Začneme Pardubický kraj (prezentaci má M. Lakosim - L. Blaha)

4. 11. - 8. 11. 2019

úterý:

Liberecký kraj. Pracovali jsme s pracovním listem. Do sešitu jsme si nalepili zápis a stránku v sešitě mají žáci doplnit skládačkou ( rozbitou sklenicí, vázou) :-)

V pátek budu kontrolovat sešity.

V pátek začneme Královéhradecký kraj (prezentaci má V. Burešová)

pátek:

Královéhradecký kraj - prezentace, povídání u fotek. Rozdali jsme si pracovní list, který mají žáci vložený v sešitě a pracovat s ním budeme příští hodinu.

Sešity mám u sebe. Budu je kontrolovat.

21. 10. - 25. 10. 2019

úterý:

Ústecký kraj - prezentace, zajímavosti z Ústeckého kraje. Žáci dostali pracovní list, který si vlepili do sešitu - pracovat s ním budeme příští hodinu.

pátek:

Ústecký kraj - dokončení. Práce s pracovním listem, kresba rotundy sv. Jiří - příchod praotce Čecha.

V pátek 1. 11. 2019 bude písemka na Karlovarský a Ústecký kraj.

Příští týden budeme probírat Liberecký kraj (prezentaci má A. Kadlecová- K. Čapková)

14. 10. - 18. 10. 2019

úterý:

Karlovarský kraj - prezentace. Zajímavosti z lázeňského trojúhelníku. Rozdali jsme si pracovní list, který mají žáci nalepený v sešitě. Budeme s ním pracovat příští hodinu.

pátek:

dokončení Karlovarského kraje - pracovní list v sešitě, vykreslení hradu LOKET, do sešitu si každý napsal 5 míst, které nás doposud nejvíce zaujaly.

V úterý začínáme Ústecký kraj (tentokrát nemá prezentaci žádný z žáků)

7. 10. - 11. 10. 2019

úterý

Jihočeský kraj - povídali jsme si, kde kdo byl a co kde viděl. Prezentace od Matěje Blahutky a Standy Zbořila.

Velký pracovní list - vlepit do sešitu (pracovat s ním budeme příští hodinu),

Malý pracovní list - vyplnit barevná políčka a vyjde nám symbol třeboňska :-) - nalepit do sešitu.

pátek:

Jihočeský kraj dokončení - prezentace, kresba třeboňského kapra do sešitu.

Vypracovali jsme si velký pracovní list, který mají žáci nalepený v sešitě.

V úterý bude písemka na Plzeňský a Jihočeský kraj.

DÚ - práce s mapou - žáci dostali domů tajenku k vyplnění.

Příští týden budeme probírat Karlovarský kraj (prezentaci má Š. Omelka - M. Remeš)

30.9. - 4.10.2019

úterý

Plzeňský kraj - prezentace