Přírodopis

23. 11. - 27. 11. 2020

Zdravím vás všechny.

Tento týden se na vás opět těším při naší společné online výuce, která bude v úterý  24. 11. 2020.

Vyzkoušíme si malý test přes WWW.SOCRATIVE.COM - obojživelníci. Pak se podíváme na novou třídu obratlovců, na PLAZI.

Těším se!

online výuka 24. 11. 2020

Děkuji všem za bezvadnou hodiny. Na záčátku hodiny jsme si napsali slibovaný test na obojživelníky a pak jsme se vrhli mezi obávané dinosaury. Prošli jsme si podle prezentace vývoj plazů a současnost si necháme až na příště. Udělejte si zápis do sešitu, nebo si ho vytiskněte a nalepte.

Úkol je jen pro ty, co nemají splněné některé resty. Máte čas pouze do konce tohoto týdne - tedy do tohoto pátku 27. 11. 2020.

Těším se na vás všechny ve škole - Vaše paní učitelka

16. 11. - 20. 11. 2020

Tento týden online výuka nebude, protože 17. 11. 2020 je státní svátek.

Podívejte se však na učivo - obojživelníci. Při další výuce si vyzkoušíme malý test přes WWW.SOCRATIVE.COM

Už se na Vás moc těším, doufám, že se brzy uvidíme ve škole.

Vaše paní učitelka

9. 11. - 13. 11. 2020

Zdravím vás všechny.

Tento týden se na vás opět těším při naší společné online výuce, která bude 10. 11. 2020

Děkuji za další bezvadnou hodinu.

Tento týden nemáte žádný povinný úkol. Kdo chce, může mi za jedničku poslat přiřazování charakteristiky k jednotlivým zástupcům a nebo si podle návodu poskládat žabku :-)

Zápis si vytiskni a nalep do sešitu. Až budeme ve škole, vše si společně projdeme, zopakujeme a podívám se, zda tam všechno máš.

Krásný zbytek týdne a budu se těšit na příště!

2. 11. - 6. 11. 2020

Ahojte všichni. Doufám, že jste si trochu odpočinuli a jste plni energie na další práci.

Sejdeme se při online výuce v úterý 3. 11. 2020 v 8:55 - DĚKUJI za pohodovou hodinu :-)

Byla trošku povídací, ale snad to byla pro vás taková příjemná pohádka o zakleté princezně nebo princi. Tak schválně. Kdo na to přijde, proč to sem píši? :-)

Takže veškeré podklady máte níže a vyplněný pracovní list mi pošlete do pátku 6. 11. 2020 na mail. Pokud si někdo chce nachystat zajímavou prezentaci na pár stránek, budu moc ráda. Děkuji.

Dávejte na sebe pozor a budu se těšit příště.

26. 10. - 30. 10. 2020

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - pěkně si odpočiňte a dávejte na sebe pozor.

Nezapoměňte, že jsme se domluvili na odeslání:

- otázky k učivu RYBY

- pracovní list, který jsme si procházeli v hodině

- obrázek sladkovodní ryby (dokončení práce ze školy)

12. 10. - 23. 10. 2020

úterý:

Sladkovodní ryby - opakování, procvičování, poznávání....

Od 14. 10. 2020 najíždíme na distanční výuku.

Takže ahojte všichni,

zdravím vás opět i když trochu na jiné vlně, než té osobní. Čeká nás společná online výuka, ale nebojte se, tentokrát se budu učit s vámi a dokonce od vás :-).

Sejdeme se společně 20. 10. 2020 v 8:55. - DĚKUJI ZA BEZVADNOU HODINU :)

Jak jsme se domluvili, vkládám vám sem všechny probrané a potřebné podklady. Máte tu prezentaci s otázkami, pracovní list, který jsme si společně prošli na hodině a navíc ještě zápis z dnešní hodiny, který si můžete jen vlepit do sešitu. Dohodnuté úkoly mi, prosím, pošlete do mailu.

Budu se těšit na příště.

Vaše paní učitelka

5. 10. - 9. 10. 2020

Sladkovodní ryby

Dnes jsme si povídali o rybnikaření a sladkovodních rybách. Byla to povídací hodina, takže jsme žádný zápis nedělali. Ten jsme si nechali na příště :-).

Sladkovodní ryby

Zopakovali jsme si látku z minulé hodiny a udělali jsme si zápis do sešitu. Pak si každý vybral fotografii jedné sladkovodní ryby a má za úkol danou rybu nakreslit (zapojujeme se tímto do společné školní práce na téma VODA).

29. 9. - 2. 10. 2020

Ryby

Na začátku hodiny jsme si zopakovali kruhoústé a paryby. Pak jsme začali probírat třídu ryby. Povídali jsme si na základě znalostí, které všichni víme + doplnili si některá fakta podle prezentace. Zápis si uděláme příští hodinu.

Ve čtvrtek bude písemka na kruhoústé a paryby.

Ryby

Společně jsme si udělali zápis do sešitu. Já jsem se ptala a žáci odpovídali a zapisovali jsme si postupně. Došlo i na malování rybičky :-)

21. 9. - 25. 9. 2020

Paryby

Začali jsme si společně povídat o žralocích. Dozvěděli jsme základní fakta o této skupině paryb, čím se liší od ryb a povídali jsme si také o věcech, které v učebnici nenajdeme. Stihli jsme i zajímavé video.

Paryby

Pokračovali jsme v povídání si o parybách. Dokončili jsme prezentaci a udělali si zápis do sešitu.

Jednotlivé zástupce jsme si vypsali podle učebnice.

14. 9. - 18. 9. 2020

úterý:

Kmen Strunatci. Začali jsme probírat strunatce, konkrétně podkmen Pláštěnci a Bezlebeční. Povídali jsme si podle prezentace, pustili si na ukázku video a udělali krátký zápis do sešitu. Do sešitu jsme si nalepili obrázek kopinatce plžovitého, na kterém jsme si popsali charakteristické znaky strunatců.

Příští hodinu písemka na strunatce - úvod.

čtvrtek:

Kruhoústí - charakteristika. Podle obrázků jsme se pokusili sami přijít na základní znaky této skupiny živočichů. Poslechli jsem si namluvenou prezentaci a své poznatky na základě ní doplnili. Zápis si uděláme příští hodinu.

7.9. - 11.9. 2020

úterý:

Opakování přírodopisu, vyplňování pracovního listu a třídění živých orgranismů podle různých kritérií. Hra "vetřelec".

čtvrtek:

Kmen STRUNATCI - úvod. Povídali jsme si o základních charakteristických znacích všech strunatců a udělali jsme si krátký zápis do sešitu.