Přírodopis

4.12. - 8.12.2017

Tento týden jsme měli pouze jednu hodinu přírodopisu. V té jsme se zaměřili na úvod k mineralogii. V pondělí 11. 12. bude písemná práce na stavbu Země. Budeme pokračovat vlastnostmi minerálů.

27.11. - 1.12.2017

V pondělí jsme prezentovali projekt o Sluneční soustavě a jednotlivých planetách. Fotky budou k nahlédnutí na školním Facebooku. Všechny skupiny si vedly moc dobře. Ve čtvrtek jsme začali stavbu Země. Písemka bude až 11. 12. 2017.

20.11. - 24.11.2017

V pondělí i ve čtvrtek jsme dokončovali náš projekt o jednotlivých planetách Sluneční soustavy. V pondělí budeme projekt zakončovat prezentací jednotlivých skupin. Nezapomeňte si přinést vypracovaný papír.

13.11. - 16.11.2017

V pondělí jsme odstartovali projekt o jednotlivých planetách. Prosím všechny, aby si přinesli materiály a obrázky k planetám. Ve čtvrtek přišla do hodiny paní Hrdličková, která nás seznámila se svojí prací v laboratoři.

6.11. - 10.11.2017

Téma rozmnožovací soustava člověka jsme ukončili. Ještě nás čeká písemka na pohlavní choroby a antikoncepční metody (v pondělí 13.11.2017). Nyní probíráme Sluneční soustavu. V pondělí startujeme projekt o jednotlivých planetách. Prosím všechny, aby si přinesli materiály a obrázky k planetám.

30.10. - 3.11.2017

V tomto týdnu jsme se věnovali problematice pohlavních chorob a antikoncepčních metod. Napsali jsme písemnou práci na postnatální vývoj jedince. Téma rozmnožovací soustava se blíží ke konci, navážeme učivem o planetě Zemi.

16.10. - 25.10.2017

V tomto období jsme se zaměřili na postnatální vývoj jedince (vývoj po narození). Dále probereme pohlavní choroby. Učte se na písemnou práci na prenatální vývoj jedince.

7.10. - 13.10.2017

V tomto týdnu jsme se zaměřili na prenatální vývoj jedince (vývoj v těle matky). Příští hodinu budeme pokračovat a probereme postnatální vývin jednice. V pondělí bude písemná práce na pohlavní soustavu ženy. Podívejte se i na obrázek (popis pohlavní soustavy ženy).

2.10. - 6.10.2017

V tomto týdnu jsme se zaměřili na rozmnožovací soustavu ženy. Probrali jsme ovulační a menstruační cyklus. Napsali jsme písemnou práci na pohlavní soustavu muže. Příští hodinu budeme pokračovat a probereme oplození a prenatální vývin jednice.

25.9. - 29.9.2017

V tomto týdnu jsme měli pouze jednu vyučovací hodinu (ve čtvrtek byl státní svátek). V ní jsme dokončili rozmnožovací soustavu muže. Příští týden budeme pokračovat v rozmnožovací soustavě ženy a napíšeme si písemku na rozmnožovací soustavu muže.

18.9. - 22.9.2017

Tento týden jsme zopakovali svalovou soustavu savců. Netradičně jsme svaly lepili na papír, kde byla namalována postava ve skutečné velikosti. Na svaly jsme napsali i písemnou práci. Všichni žáci dostali jedničku. Výborně. Začali jsme probírat rozmnožovací soustavu člověka.

4.9. - 15.9.2017

V tomto období jsme zatím opakovali učivo osmého ročníku. Na lebku a kostru člověka jsem už napsali písemné práce. Pro většinu žáků to byly snadno získané jedničky. Nyní se věnujeme svalové soustavě člověka. Opakujeme popis svalů lidského těla. Na toto téma bude písemná práce 21.9. Naučte se.