Přírodopis

13.11. - 16.11.2017

V tomto týdnu jsme dokončili řád vačnatí a probrali jsme řád hmyzožravci (lístečková aktivita). Napsali jsme písemnou práci na smyslovou soustavu savců. Příští týden začneme letouny a ve čtvrtek bude písemka na vejcorodé a vačnaté.

6.11. - 10.11.2017

V tomto týdnu jsme probrali řád ptakořitní (ježura a ptakopysk) a začali jsme vačnatce. Napsali jsme písemnou práci na vylučovací a rozmnožovací soustavu savců. Příští týden dokončíme vačnaté, začneme hmyzožravce a v pondělí napíšeme písemku na smyslovou soustavu savců.

30.10. - 3.11.2017

V tomto týdnu jsme dokončili přehled všech soustav savců. Napsali jsme písemku na cévní soustavu savců.  Příští hodinu začneme probírat postupně systém savců. První bude řád ptakořitní (ježura a ptakopysk). Písemná práce bude v pondělí (6.11. na vylučovací a rozmnožovací soustavu savců).

16.10. - 25.10.2017

V tomto období jsme probrali dýchací a cévní soustavu savců. Napsali jsme písemky na trávicí a dýchací soustavu savců. Prohlédli jsme si trvalé mikroskopické preparáty ke jmenovaným soustavám. Příští hodinu začneme vylučovací soustavu savců. 

9.10. - 13.10.2017

V tomto týdnu jsme dokončili trávicí soustavu savců a probrali jsme dýchací soustavu savců. Příští týden začneme cévní soustavu savců a napíšeme písemnou práci na trávicí soustavu savců. 

2.10. - 6.10.2017

V tomto týdnu jsme se zaměřili na trávicí soustavu savců. Probrali jsme druhy a počty zubů, zaměřili jsme se na zpracování potravy v žaludku. Příští týden dokončíme trávicí soustavu a začneme dýchací soustavu. Z písemné práce, kterou jsme psali na kosterní a svalovou soustavu, měla většina žáčků jedničku. Chválím vás.

25.9. - 29.9.2017

V tomto týdnu jsme měli pouze jednu vyučovací hodinu (ve čtvrtek byl státní svátek). V ní jsme dokončili kosterní a svalovou soustavu savců. Příští týden budeme pokračovat v trávicí soustavě savců a napíšeme si písemku na kosterní a svalovou soustavu savců.

18.9. - 22.9.2017

V tomto období jsme dokončili tělní pokryv savců a začali jsme kosterní soustavu savců. Napsali jsme i písemnou práci na tělní pokryv savců. Příští hodinu budeme pokračovat v kosterní soustavě a probereme způsoby došlapování savců.

4.9. - 15.9.2017

V tomto období jsme se začali věnovat savcům. Zatím jsme probrali úvod k této třídě, zaměřili jsme se na velikost savců, jejich rozšíření, zařazení do systému a jejich vývoj. Pokračovali jsme s tělním pokryvem savců. Napsali jsme i písemnou práci na úvod k savcům. Příští hodinu budeme pokračovat v tělním pokryvu a probereme kožní žlázy a deriváty pokožky.