Přijďte do školní kavárničky

před 2 roky, 17.10.2015 V úterý 20.10. zahajujeme cyklus našich kavárniček

Vážení rodiče, v úterý 20. 10. 2015 v 17.00 zahájíme avizovaný cyklus školních kavárniček, které jsou přednostně určeny rodičům našich žáků. Naplánovali jsme devět takových netradičních a neformálních setkání.

První kavárnička je zaměřena na problémy a radosti, které jsou spojeny s přechodem žáků z prvního na druhý stupeň. Je to ale ohraničení spíš orientační. V praxi to znamená, že kavárnička je sice nejvíc vhodná pro rodiče žáků čtvrtých až šestých ročníků, ale probíraná problematika může oslovit i další rodiče. Kavárnička je ohraničena těmito tématy:

- Vývojová změna, z jednotlivce se stává skupinová přesila

- Příprava do školy, prostor a soukromí

- Adaptace na nové učitele

- Jak nadávat na školu, aniž bych tím snižoval (a) výkon svého dítěte

- Pravidla a hranice v rodině v návaznosti na školu.

Kavárničku povede Mgr. Karel Opravil, náš nový školní poradenský konzultant, nabízíme Vám tedy ideální příležitost poznat část jeho práce. Kavárnička začíná v 17.00, předpokládaný konec je v 18.15.

Není to podmínkou, ale výrazně nám pomůže, když alespoň den předem potvrdíte na e-mail zskunup@zskunup.cz svoji účast. Umožní nám to vybrat vhodný prostor a připravit ho tak, abyste se v něm mohli cítit dobře. V ideálním případě skutečně jako v kavárně.