Premiérová kavárnička tohoto školního roku

před 1 rokem, 20.10.2016 Aneb jak dítěti dokonale otrávit školu

Vstoupil, bouchl dveřmi a donutil přítomné povstat a pozdravit. Více než netradičně začal Karel Opravil, náš školní poradenský konzultant, premiérovou kavárničku tohoto školního roku. Cíl šokujícího úvodu byl jediný. Nechat rodiče na vlastní kůži zažít téma kavárničky - „Jak dítěti dokonale otrávit školu“. „Minimálně půlka rodičů v České republice chodila do školy nerada, ale zapomněla na to, a diví se, když jsou jejich děti stejné,“ vysvětluje Karel Opravil.

Dál už měla kavárnička podobně standardní, totiž vstřícný a milý průběh jako všechny kavárničky v minulém školním roce. Možnost prožít kavárničku využily více než dvě desítky rodičů, mnozí se svými dotazy zůstávali ještě dlouho po oficiálním ukončení. „Nesmírně si cením vstřícnost a otevřenost rodičů,“ pochvaluje si Karel Opravil. „Je důležité, aby rodiče dokázali vidět úspěchy svých dětí i jinak než prostřednictvím známek. I proto je dobré, aby děti měly drobné domácí povinnosti, protože když už nepřijdou s úspěchem ze školy, můžeme je pochválit alespoň za ty domácí úspěchy. A děti úspěch potřebují, úplně stejně jako dospělí,“ dodává náš školní poradenský konzultant.

Děkujeme, že jste přišli. Cyklus úspěšných kavárniček bude samozřejmě pokračovat, v jejich vedení se kromě Karla Opravila vystřídají i naši vyučující. Na další kavárničku vás pozveme ještě do konce kalendářního roku.