Překvapivé loučení s 19. stoletím

před 9 dny, 29.11.2019 Školní kolo dějepisné a češtinářské olympiády

V uplynulých dvou týdnech se na naší škole uskutečnila školní kola dějepisné a češtinářské olympiády. Účast na obou dvou olympiádách byla velmi početná, což nás velmi těší a svědčí o zájmu žáků o tyto dva důležité předměty.

Školního kola olympiády z českého jazyka se zúčastnilo 39 žáků, dějepisné 22 žáků. První místo češtinářské olympiády obsadila děvčata z 8.B - Magdaléna Marie Hlavačková, druhé místo Ester Kocábová a třetí Eliška Procházková z 9.B. První dvě postupují do okresního kola, které se uskuteční v lednu na Sportovní škole v Uherském Hradišti.

Dějepisné olympiády se zúčastnili pouze žáci devátých ročníků a první příčku obsadil Jiří Richtr, druhou Dominik Ptáček a třetí Karolína Pašková. Do okresního kola postupují všichni tři medailisté. Jistotu ovšem má zatím pouze Jiří Richtr. Okresní kolo se uskuteční na Základní škole Velehrad.