Představení 7.B

před 2 roky, 2.5.2016 Jak bych představil 7.B novému žákovi, který chce nastoupit na naši školu?

Naše třída je tak trochu jako Rubikova kostka. Pestrá směsice barev, která do sebe někdy krásně zapadne a jindy ne a ne vytvořit stejnobarevnou řadu. Otázkou zůstává, kdo neustále jednotlivé strany otáčí.

6 barev = 6 kluků naší třídy, 6 kluků, kteří vesměs drží stále při sobě. Ondra, Roman, Patrik, Dan, Michal a Michal. Ondra, jasná bílá; to je takový playboy třídy. Hodně ví a téměř všechno zná. Někdy mám dojem, že spal v knihovně. Středem této šestice je červený Roman - neřízená střela, takový Kungfu Panda.

Každá barva rohu kostky vždy sousedí s dvěma dalšími, stejně jako na každého našeho chlapce připadají dvě dívky. Dvanáct „křehkých“ slečen, které právě začínají objevovat nový svět. Nedají to na sobě znát, ale každá z nich má svého oblíbence. Rebeka a Zuzka si rády hrají, Sára vyčkává, vyčkává a vyčkává, až jí spadne život do klína, Lucka Sedláčková s Verčou jsou na špici, tiché ale svědomité, stejně jako Šarlota, ta je ale ještě tišší. Anežka je génius, jen to o sobě ještě neví a nechce vědět. Martina je hodný  trémista a zmatkař. Tak to jen tak ve zkratce.

Barvy se nám často promíchávají, stejně jako se nám někdy utvářejí různé skupinky. Vždy je ve skupince někdo „středem“ (pozornosti), ale jak sis jistě všiml, nemáme tu žádnou černou ovci. A když občas někdo vybočí z řady, vytvoříme zase nějakou neopakovatelnou koláž, která nás obohatí. A když ne, zase se vrátíme tam, kde je nám nejlíp. A jsem rádi, že na své honbě za vzděláním nejsme sami, nýbrž jsme mozaikou 18 ti sympatických členů.

Momentálně nás trochu trápí lenost. Jak kdyby byla kostka špatně promazaná. To určitě znáš, jsi ve stejném věku. Nechce se ti, že? Učit, že? Hm, ani mně ne. Nic si z toho nedělej, vždyť jsme přece děti. :-)