Poslední shromáždění. IQ Star. Loučení. A (zase) slzičky

před 1 rokem, 29.6.2016 Tak už jdeme do finále. Devadesátiminutové žákovské shromáždění to potvrdilo.

Pokud jste na něm nebyli, následující řádky vám při nejlepší vůli nemohou zprostředkovat atmosféru posledního žákovského shromáždění tohoto školního roku. Tak aspoň malý pokus. Shromáždění bylo ukázkou samostatnosti i kreativity našich žáků, stejně jako soudržnosti celé školy.

Ale postupně. Dokonalá moderátorská dvojice Petr Kadah a Romana Šáchová začala vyhodnocením naší tradiční celoroční soutěže IQ Star. A přestože ji „hrajeme“ už podeváté, poprvé jsme využili novinku v pravidlech. Totiž skutečnost, že pokud někdo ve své kategorii (první či druhý stupeň) získá již druhé umístění na stupních vítězů, nemůže se sice už soutěže zúčastnit, ale získává nové privilegium. Je uveden do Síně slávy. Ta má po dnešku první dva členy, z prvního stupně do ní „vešla“ Karolína Pašková (5.B), z druhého stupně ji následoval Petr Polách (9.A). Oba převzali „glejt“ o uvedení do Síně slávy a také klíč (symbolický) od naší školy. Vzhledem k uvedenému se také proměnilo konečné pořadí naší soutěže. Na prvním stupni zvítězila Karolína Mitanová před Vojtěchem Orságem (oba 5.B) a Veronikou Machálkovou (3.B). Na druhém stupni se prvním místem může chlubit Lucie Herbánská (6.A), druhá skončila Vanda Charbutová (6.B) a třetí Jindřiška Marková (7.A).

A jak to bylo na shromáždění dál? Loučili jsme se. S oběma devátými třídami (áčko zaujalo stylizovaným tancem, do kterého se zapojila i třídní učitelka, béčko nadchlo „karikaturami“ vyučujících). S odcházejícími vyučujícími (asistentka Taťána Hlůšková, vychovatelka Monika Mitanová, učitelky Štěpánka Dubinová, Marcela Pálková). A obzvlášť jsme se loučili s třídní 9.A, Jiřinou Gogolovou, která školu opouští po třiadvaceti letech a nebude se už věnovat našim žákům, ale svým vnoučatům.  Že Jiřina Gogolová skutečně odchází do důchodu, by nevěřil nikdo, kdo viděl její závěrečnou gymnastickou sestavu, kterou na požádání „vystřihla“ před celou školou.

Slzičky během shromáždění tekly na několika místech, a nikdo se za ně nestyděl. Poděkování za celý rok a za všechna shromáždění patří celému žákovskému parlamentu!