Pohoršovna z Pálenice

před 2 roky, 28.3.2016 Naše nová kniha spatřila světlo světa

Víte, jak vypadá Zlaté dítě? Nezlobí a nežaluje? Sedí tiše a usmívá se? Třídí odpad? Samá voda! Zlaté dítě si společně s kamarády vybere z archivu Zlatá stuha jednu knihu a tu nechá opět ožít. Ve třídě 2. A a 3. B jsou samé Zlaté děti, kterým se zalíbila kniha Pohoršovna. A tak začala náročná, ale zábavná práce na pokračování této knihy. Náměty na práci se nám jen hrnuly. Do školy jsme přišli převlečení za nové postavy. V naší Pohoršovně se pak celý den učilo zlobení a jiné špatné věci. Vyučovala nás paní učitelka Zloberta. Vymýšleli jsme nové příběhy. Zahráli jsme si loutkové divadlo. A v závěru jsme vytvořili knihu Pohoršovna z Pálenice. Tu odešleme do soutěže Zlaté dítě. Snad nadchne porotu tak, jak nadchla práce na této knize nás.