Pohár starosty města UH – stříbro a osobní rekordy

před 2 roky, 26.9.2015 Atletické závody pro žáky základních škol uspořádalo město Uherské Hradiště letos již počtrnácté.

Atletické závody pro žáky základních škol uspořádalo město Uherské Hradiště letos již počtrnácté. Ve čtyřboji soutěží tříčlenná družstva ve čtyřech kategoriích. Soutěž je velmi náročná, protože závodník musí zvládnout sprint na 60 m, skok do dálky, hod míčkem nebo vrh koulí a nechat si ještě síly na běh na 600 či 800 m.V každé kategorii závodilo 39 soutěžících. Nejlepšího výsledku z naší reprezentace dosáhla Bětka Černá, která obsadila 2. místo v běhu na 800 m – čas 2:51 min. a 4. místo ve vrhu koulí výkonem 7,38 m. V obou disciplínách si vytvořila osobní rekord. 4. místo ve skoku dalekém vybojovala i Zuzka Kučerová výkonem 412 cm, což je i její osobní rekord. V dálce se dařilo i starším klukům, kteří poprvé překonali hranici 5 m – Dominik Pollák 524 cm, Jakub Machálek 507 cm a Petr Kadah 502 cm, v soutěži jim patřilo 8., 10. a 12. místo. Veronice Ševčíkové se povedl vrh koulí, výkon 7,08 m znamenal 6. místo a ještě byla 8. ve skoku dalekém výkonem 384 cm, opět osobní rekordy. Pěkné 7. místo ve vrhu koulí výkonem 9,58 cm obsadil Dominik Pollák. Osobák si vytvořili v běhu na 60 m i Nela Janků (9,1s), Klára Dlapková(9,0s), Vojta Nosek (8,7s) a Ondra Třetina (9,3s), v hodu míčkem zase Jindřiška Marková - 34,48 m a Štěpán Skopal v běhu na 600 m 1:57,6 min. Suma sumárum - i když nám tentokrát počasí moc nepřálo, bylo větrno a chladno, výkony naši reprezentanti podali skvělé, gratulujeme!