PODNEBNÉ PÁSY

před 3 roky, 13.12.2015 V průběhu několika hodin přírodovědy se žáci 5.A pustili do skupinové práce na téma „Podnebné pásy“.

Na základě získaných informací z různých zdrojů (učebnice, encyklopedie, internet, časopisy apod.) získávali žáci ucelenější přehled o rozmanitých přírodních podmínkách na Zemi. Úkolem bylo zpracovat zajímavosti o daném podnebném pásu, přizpůsobení rostlin a živočichů klimatickým podmínkám a objevovat souvislosti např. mezi vzhledem přírody a činností člověka.

Každá skupina pracovala velmi zodpovědně a při daném výkladu jednotlivého podnebného pásu se vzájemně doplňovali. Prezentace podnebného pásu byly včas připraveny a všechny skupiny si zaslouží velkou pochvalu. Součástí prezentace byla ochutnávka ovoce, které se nachází v subtropickém podnebném pásu. Postupně jsme ochutnávali grapefruit, kaki, citron, pomelo a arašídy. Bylo to příjemné zpestření hodiny.