Podivně sváteční Mikuláš

před 5 dny, 6.12.2018 Naladili jsme (se) svátečně

Čert byl úplně klidný, do tříd dokonce sám nosil krabice dárků, a i jiné podivnosti se letos na Mikuláše v naší škole děly. Třeba zrovna ten Mikuláš. Po škole se chystal znovu jezdit, jak jsme, s výjimkou jediného roku, byli vždy zvyklí. Jenže ani nebe není dokonalé, také tam se potýkají s výpadky elektřiny, a tak když si Mikuláš nestihl včas dobít svůj hoverboard, musel se spolehnout jen na vlastní nohy. V tradiční trojici byl náš Mikuláš služebně nejstarší, po boku měl naprosté začátečníky. Anděl i čert ale prokázali, že také oni mohou být mistry svého řemesla. Škleb i vlídnost v jejich podání byly naprosto dokonalé. Do pekla tak zase nikdo nemusel, ono totiž kdo z našich žáků měl špatné svědomí, hlásil se většinou sám. A přiznání je přece polehčující okolnost.
A přiznáváme se i my. Prosinec je ve škole opravdu náročný, ale mikulášskou atmosféru jsme si i tak vytvořit dokázali. Také díky skvělé nebeské kapele s frontmanem Pavlem Šuranským.  Tak ať nám to ve škole ladí (nejen) do Vánoc.