Pod šable, pod šable…

před 8 měsíci, 24.2.2020 Již tradiční školní fašank

Nepříznivé počasí nás neodradilo a nezkazilo dobrou náladu. O rozruch se postaraly již před vyučováním učitelky, vychovatelky a asistentky ve svých kostýmech. Převlékly se za nevěsty, ale protože je ve škole převaha žen, o ženichy byla nouze. Čtvrťáci nám předvedli krátké představení masopustních zvyků, písní a tanců. Všichni v kostýmech jsme poté vyrazili na obchůzku s již tradičními zastávkami – školní jídelna, lékárna, městský úřad, paní Habartíková. Odtud se každá třída vydala svojí cestou. Prvňáci zamířili do mateřské školy, další měli domluvené návštěvy u některých rodičů či prarodičů. Mlsouni si přišli na své, dostali něco na zub – koblížky, boží milosti, bonbóny a další pamlsky. Děti se vrátily do školy řádně provětrané, ale spokojené.