Patříme mezi nejlepší mladé chemiky v kraji

před 3 měsíci, 7.2.2019 Do 3. kola soutěže pro mladé chemiky totiž postoupili tři naši deváťáci a všichni se umístili v první desítce.

V úterý 5. února se tři naši mladí nadějní chemikové utkali o postup do celostátního finále soutěže – Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Vlastní soutěži předcházela exkurze do společnosti Barum Continental. Poté už se účastníci přesunuli na Střední průmyslovou školu Otrokovice, kde při laboratorním cvičení prokazovali své chemické znalosti a dovednosti. Při laboratorním úkolu pracovali například s odměrnými baňkami, pyknometrem, počítali hmotnostní koncentraci roztoků nebo výsledky vyznačovali do grafu. A jak celé klání dopadlo? Tadeáš Skála (9. A) vybojoval skvělé 4. místo, Štěpán Omelka (9. A) 5. místo a Lucie Herbánská (9. A) 10. místo. Celkem se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 420 žáků z celého Zlínského kraje. Děkujeme za perfektní reprezentaci školy. Jste skvělí.