Pasování 3x jinak

před 2 roky, 15.6.2016 Byli jsme pasováni na čtenáře, tleskali jsme při pasování na školáky a odpoledne jsme to vše oslavili s rodiči.

Trojí pasování v jeden den a pokaždé jinak. Nejprve prváčci navštívili knihovnu Kunovice, kde je paní knihovnice pasovala na čtenáře v rámci projektu Knížka pro školáka. Jako vzpomínku děti dostaly tašku upomínkových předmětů a hlavně knížku Knihožrouti. Některé zaujala tak, že četli za chůze už při cestě z knihovny. Druhé pasování se odehrávalo na zahradě mateřské školy. Tady byli naši prváčci v roli diváků, kteří potleskem povzbudili svoje kamarády předškoláky, kteří tímto dnem slavnostně vstoupili mezi školáky. A třetí? To se odehrálo odpoledne při malé čtenářské slavnosti. Pozváni byli nejen rodiče, ale i babičky, dědečkové, bráškové a sestřičky. Ukázali jsme, že opravdu umíme číst, ale taky zazpívat anglické písničky a zahrát malé divadlo. Jako na každé správné oslavě nemohlo chybět občerstvení v podobě brambůrek, popcornu, čokolády. Závěrem jsme předali svým rodičům vysvědčení. Nebyla to ta úplně opravdová, protože místo matematiky a českého jazyka se v kolonce předměty objevila např. trpělivost, láska, svačinky, pomoc s domácími úkoly….Chtěli jsme takto poděkovat svým rodičům, že nám pomohli tento první školní rok zdárně zdolat.