P – Mk – P

před 28 dny, 24.4.2019 V matematických soutěžích se nám dařilo

Pangea

Soutěž, ve které se pracuje s reálnými příklady ze života. Pro letošní rok byla zvolena témata - Hudba, Příroda a Ekologie. Soutěže se účastnilo celkem 15 žáků z naší školy.

Školní kolo, ale i celý Zlínský kraj, zcela ovládl Jonáš Vaverka z 5. B, který se umístil na 1. místě. Jonáš vybojoval postup do celostátního kola, které se uskuteční 17. května v Praze.  A my mu přejeme mnoho úspěchu. Jen tak dál.

Matematický klokan

V pátek 22. března ovládlo naši školu ticho, maximální soustředěnost, ale i plno odvahy. Všichni žáci 2. – 9. třídy se zúčastnili matematického klokana. Nejúspěšnější řešitelkou byla Marie Magdaléna Hlavačková ze 7. B, která se umístila na 3. místě v okresním kole této matematické soutěže.

Výsledky školního kola

Kategorie Klokánek (4. + 5. třída)

1. místo Vaverka Jonáš, 5. B
  2. místo Hendrychová Alexandra, 5. A
  3. místo Hlavačková Karolína Ema, 5. B

Kategorie Benjamin (6. + 7. třída)

1. místo Hlavačková Magdaléna Marie, 7. B
  2. místo Janečková Veronika, 7. B
  3. místo Pochylá Kristýna, 7. A

Kategorie Kadet (8. + 9. třída)

1. místo Charbutová Vanda, 9. B
  2. místo Ilenčík Andrej, 9. A
  3. místo Skála Tadeáš, 9. A

Pythagoriáda

Cílem této matematické soutěže je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Příklady rozvíjí prostorovou představivost či logické uvažování. Mezi úspěšné řešitele naší školy patří:

Hlavačková Karolína Ema

Hájek Jáchym

Hlavačková Marie Magdaléna

Holcner Martin

Hoplíček Matyáš

Charbut Vilém

Janečková Veronika

Vaverka Hynek

Vaverka Jonáš

Machálková Veronika

Ondrůšek Matyáš

-------------------------

Všem žákům velká gratulace a přejeme mnoho úspěchů v dalších matematických soutěžích.