Ovládají chemii na jedničku

před 18 dny, 20.11.2019 Řeč je o nejlepších mladých chemicích naší školy.

V pondělí 18. listopadu se o titul nejlepšího mladého chemika ZŠ U Pálenice utkalo 17 žáků devátých tříd. Klání bylo prvním kolem soutěže, která se jmenuje Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky, má za úkol propagovat chemii na základních školách a je velmi populární. V loňském roce se jí jen ve Zlínském kraji zúčastnilo 420 žáků devátých tříd a naši žáci byli velmi úspěšní. Tadeáš Skála vybojoval skvělé 4. místo, Štěpán Omelka 5. místo a Lucie Herbánská 10. místo.

Soutěž se skládá ze čtyř kol. První kolo probíhá vždy na základní škole, druhé kolo pořádá Střední průmyslová škola Otrokovice a má vybrat třicet nejlepších řešitelů, kteří postoupí do regionálního kola. Z nich vzejdou dva postupující za Zlínský kraj do celostátního finále. To proběhne v červnu 2020 na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Jak už víte, do našeho školního kola se letos zapojilo celkem 17 žáků. Ve vědomostním chemickém testu si nejlépe vedl Martin Holcner z 9. A. Druhé místo si odnáší Vojtěch Orság z 9. B a třetí příčku obsadil Daniel Plesner rovněž z 9. B. Všichni tři výše jmenovaní postupují do 2. kola soutěže, které proběhne 10. prosince na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Držme jim palce, aby uspěli v silné konkurenci mladých chemiků a postoupili do regionálního kola.

Soutěže se dále zúčastnili (řazeno podle abecedy): Agáta Britaňáková z 9. B, Simona Fornůsková z 9. A, Kateřina Gomelská z 9. B, Adéla Hájková z 9. B, Anna Holcnerová z 9. A, Radim Kovář z 9. A, Tomáš Lesa z 9. B, Karolína Pašková z 9. B, Albert Pekárek z 9. B, Edita Stašková z 9. B, Tereza Šafářová z 9. B, Alexandr Šácha z  9. B, Adam Škrášek z 9. A a Šimon Turčinek z 9. A.