Osvětim – svědomí lidstva

před 5 roky, 28.4.2016 Lidstvo nesmí zapomenout

Nastal den D, dne 25. dubna se žáci devátých a osmé třídy vypravili na poznávací cestu do Osvětimi. Ráno v pět hodin jsme se měli všichni sejít před školou, ale to bychom nebyli ani my, kdybychom nevyjeli se zpožděním. Učitelé, kteří nás na cestě za poznáním provázeli, doufali, že budeme v autobuse klidní, vzhledem k tomu, na jaké místo jedeme, jenže situace se vyvíjela poněkud jinak…

Když jsme však přijeli do Osvětimi, zavládlo mezi námi ticho. Rozdělili jsme se do dvou skupin a dále pokračovali odděleně. Dostali jsme úžasné průvodce a dozvěděli jsme se mnoho informací. Žáci naší třídy byli po celou dobu prohlídky velmi pozorní, což není až tak časté. Po prohlídce první části tábora jsme se přesunuli do druhé části, Březinky.

Když jsem přijela domů, ptali se mě, jaké to tam bylo, ale já jsem nemohla odpovědět „dobré“, když vím, že jsme byli na místě, kde umíraly statisíce lidí. Celý den nehodnotím ani špatně ani dobře, ale jako velice poučný.

Vendula Kyselá, 8. třída