Ondra a Lucka nedali soupeřům šanci

před 1 rokem, 12.4.2017 Máme další zlato a stříbro z biologické olympiády.

V pondělí 10. dubna se na Gymnáziu v Uherském Hradišti konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Za naši školu se zúčastnili Lucie Herbánská a Ondřej Kavka, oba ze 7. A. Všichni soutěžící se aspoň na chvíli proměnili v detektivy. Téma letošního ročníku totiž znělo: Detektivem v přírodě. Soutěžící museli prokázat výborné přírodovědné znalosti. Vypracovali písemný test, poznávali rostliny a živočichy a také změřili síly v laboratorním úkolu. Oba naši žáci excelovali. Lucka Herbánská obsadila vynikající 2. místo. O to více ji mrzelo, že ji porazil její kamarád Ondřej Kavka, se kterým na jiných přírodovědných soutěžích tvoří jeden tým. Ostatní soutěžící se tak poprali pouze o třetí místo. Takže shrnuto a podtrženo, v naší škole máme zlato i stříbro z biologické olympiády. A to se naše sbírka může ještě rozšířit. Ondra i Lucka totiž postoupili do krajského kola. To se uskuteční 25. května. Budeme jim fandit a o výsledku vás budeme samozřejmě informovat.