Olympiáda v jazyce anglickém

před 11 měsíci, 14.12.2016 O dvě postupová místa do okresního kola soutěžilo téměř třicet angličtinářů.

Lucie Herbánská v mladší kategorii a Iveta Tvrdoňová ve starší jsou vítězi letošního ročníku  olympiády v jazyce anglickém.  Hojná účast žáků ve školním kole olympiády v adventním čase nás velmi mile překvapila. Naše radost byla ještě větší, když naše tříčlenná porota hodnotila perfektní výstupy jednotlivých studentů. Podobně jako minulý rok můžeme s potěšením konstatovat, že připravenost našich žáků komunikovat v cizím jazyce je rok od roku na vyšší úrovni.  V mladší kategorii byli schopni žáci 6. ročníku plynule ve větách prezentovat vylosovaná témata a bez zaváhání reagovali na všechny doplňující otázky. V úvodu soutěže čekal mladší angličtináře 6. a 7. ročníku i jejich starší spolužáky z 8. a 9. tříd poslechový test. Jejich výsledky nás opět nezklamaly. Přestože jsme vyhodnotili jen tři nejlepší v každé kategorii, velkou pochvalu si rozhodně zaslouží všichni příchozí, kteří měli odvahu poměřit své jazykové znalosti s ostatními konkurenty.  Děkujeme všem a přejeme vítězům hodně štěstí v okresním kole.

Výsledky 6.-7.ročník:

1.místo –  Lucie Herbánská