Olympiáda v českém jazyce

před 1 rokem, 16.12.2016 Ve školním kole bojovalo 34 soutěžících z 8. + 9. tříd

Předvánoční čas přináší s sebou nejen přípravy a radosti, ale i množství různých soutěží.

Olympiáda v českém jazyce není výjimkou. Jde o soutěž, kde žáci 8. a 9. tříd porovnávají své znalosti a jazykovou obratnost jednak v části mluvnické, jednak při slohu. Zadání úkolů je celostátní.

„Potěšilo nás, že se letos do soutěže zapojilo tolik žáků. Bojovali statečně, ale vítěz může být jen jeden.“ konstatovali češtináři.

Pomyslnou zlatou medaili si odnesla Darina Důbravová z 8.A, stříbro Vendula Kyselá z 9. třídy, bronz Eliška Šišperová z 8. A a těsně pod stupínkem vítězů skončila Simona Andrýsková z 9. třídy. Darča s Vendou budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se koná 1. února 2017.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězkám držíme pěsti v dalším klání.