Olympiáda v českém jazyce

před 2 roky, 25.2.2016 Už po dvaačtyřicáté

Olympiáda v českém jazyce patří mezi soutěže už tradiční. Je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a věkově odpovídajícím ročníkům osmiletých a šestiletých gymnázií a je jednotná pro celé území České republiky.

I letos jsme se samozřejmě zapojili. Koncem listopadu proběhlo kolo školní a jeho vítězové postoupili dále. OKRESNÍ KOLO proběhlo 15. února 2016 v Uh. Hradišti (ZŠ Sportovní). Tato soutěž patří mezi ty, které mají velmi hojnou účast – do okresního kola přijelo 57 žáků ze 30 škol Uherskohradišťska a Uherskobrodska.

Soutěžilo se, tak jako vždy, ve dvou oblastech – mluvnické a slohové. „Při pohledu na zadání by se zapotil i leckdo z nás dospělých, není proto divu, že všichni soutěžící ze sebe vydali maximum. Navíc jednotlivé úkoly jsou hodnoceny velmi přísně – stačí drobný nedostatek a přicházíte o cenné body.“ uvedla češtinářka Libuše Kubenová.

A jak si vedli naši zástupci? Petr Polách, žák  9. A, obsadil 13. – 18. místo, Nela Chrástková, taky z 9. A, skončila ve 2. polovině (bez uvedeného pořadí).  „I když výkony našich žáků nestačily na příčky nejvyšší, musím je pochválit. Rozdíl mezi vítězem a dalšími soutěžícími byl velmi těsný.“ přidala ještě L. Kubenová.

Peťovi i Nele děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů nejen v dalších soutěžích, ale i u přijímacích zkoušek, které se kvapem blíží.