Olympiáda v anglickém jazyce

před 11 dny, 9.1.2019 Klání v jazyce anglickém o postup do okresního kola

Zasněžené první úterní odpoledne v novém roce strávilo dvanáct žáků 6. – 7. ročníku a jedenáct žáků 8. – 9. ročníku naší školy poměřováním svých znalostí jazyka anglického. Soutěžili jsme o postup do okresního kola Konverzační soutěže v jazyce anglickém, které se bude pro první skupinu dětí konat na Základní škole Unesco v Uherském Hradišti v pondělí 18. února 2019 a pro druhou den poté – v úterý 19. února 2019.

Žáci poměřovali své schopnosti naslouchat cizímu jazyku a umět plynule konverzovat a smysluplně reagovat na otázky zkoušejícího. Na stupínky vítězů se letos podařilo vystoupat za mladší kategorii Štefanu Števkovi ze 6.B, Magdaléně Marii Hlavačkové ze 7.B a nejvyššího stupínku dosáhl Václav Migota ze 7.A. V kategorii starších žáků obsadil třetí místo Andrej Ilenčík z 9.A , druhé místo patří Lucii Herbánské z 9.A a nejvyšší mety dosáhla úspěšná Tereza Šafářová z 8.B. Všem těmto žákům blahopřejeme a našim reprezentantům v okresním kole přejeme dosažení co nejlepších výsledků. Všichni zúčastnění si zaslouží jistě velký obdiv všech zkoušejících za to, že mnohdy překonali sami sebe, strávili mnoho času přípravou na olympiádu a dokázali podat velmi dobré a rovnocenné výkony.