Odvážný boj v národním kole Zlatého listu

před 3 roky, 27.6.2015 Jeden krásný příběh se uzavírá. Tak bychom mohli v krátkosti popsat několika měsíční snažení žáků 5. A, kteří naši školu skvěle reprezentovali v soutěži ZLATÝ LIST.

Jeden krásný příběh se uzavírá. Tak bychom mohli v krátkosti popsat několika měsíční snažení žáků 5. A, kteří naši školu skvěle reprezentovali v soutěži ZLATÝ LIST. Byli to: Lucie Herbánská, Ondřej Kavka, Lucie Kydlíčková, Kamila Sochorcová, Nelly Olbertová a Eliška Kostrhunová. Děkujeme Vám za bezvadné výkony, které jste předvedli v okresním, krajském i národním kole této přírodovědné soutěže. Jsem na Vás opravdu hrdá. Ukázali jste, že když se spojí pracovitost, píle, láska k přírodě a kamarádský duch, můžete dokázat opravdu velké věci.  Tak příští rok znovu ☺. Růžena Hlůšková

A jak viděli týden naši malí přírodovědci? Tady je jejich vyprávění.

Dne 15. června jsme se sešli na vlakové zastávce v Kunovicích. Nastalo velké loučení, potom jsme nasedli do vlaku. Po dlouhé cestě plné debat o upírech a strašidlech jsme dorazili do Náměšti nad Oslavou. Z vlakového nádraží jsme šli 4 km do RS Jiskra, kde jsme se ubytovali. Chatky byly “trošku“ zanedbané a byly popsány vulgárními výrazy. Ale přežili jsme. Spali jsme ve spacáku a věci jsme si přes noc museli dávat do kufru, aby nenavlhly. Program byl velmi nabytý a zajímavý. Mohli jsme navštívit spoustu odborných exkurzí i zábavných her. Např. archeologickou exkurzi, bryologii, lichenologii, entomologii, entomologii vodního hmyzu, exkurzi po krajině, …….. Každý den jsme v řece chytali vodní hmyz i ryby a všichni nás chválili, že jsme šikovní. Celou dobu byly v sále ukázky mechů, kamenů, hub i hmyzu a ryb. Ale docela jsme se divili, že většina dětí se na pobytu bavila volejbalem nebo fotbalem (samozřejmě kromě naší největší konkurence LMP- Lid Medvědího potoka). Ti se pořád učili - šprti! Když nadešel den soutěže, pořádně jsme se vyspali a najedli. V 10:20 jsme vycházeli. Na stezce bylo celkem 7 stanovišť, na kterých se získávaly body. Bylo to těžké a my jsme měli hlad. Ale cestou jsme objevili spoustu zajímavých rostlin a živočichů. Nakonec jsme skončili na sedmém místě. Odnesli jsme si odtud mnoho zážitků, na které nikdy nezapomeneme a doufáme, že se do národního kola ještě někdy dostaneme.

V příloze článku najdete písničku, kterou naši finalisté složili ve vlaku na cestě do národního kola.