Obhájili jsme zlato v okrese

před 8 měsíci, 5.4.2017 První místo si přivezli naši sedmáci z přírodovědné soutěže Poznej a chraň.

V pondělí 3. dubna a v úterý 4. dubna se v přírodovědném centru Trnka v Uherském Hradišti konalo oblíbené klání nejlepších biologů ze 4. – 7. tříd základních škol, soutěž Poznej a chraň. Naši žáci z této soutěže přivážejí pravidelně medaile. V posledních letech jsme několikrát dosáhli až na metu nejvyšší. Stejně tomu bylo i letos.

Třináct týmů první den a patnáct týmů druhý den svedlo boj o postup do krajského kola, které se uskuteční 25. dubna v Želechovicích. Tématem letošního ročníku byla ochrana přírody ve Zlínském kraji. Náš tým ve složení Lucie Herbánská, Eliška Kostrhunová a Ondřej Kavka prokázal nejlepší přírodovědné znalosti, v celé soutěži ztratil pouze dva body a zcela oprávněně zvítězil. Moc k tomuto výsledku gratulujeme. Nebylo to ale naše jediné vítězství. Tým ve složení Adam Škrášek, Magdaléna Fantová a Šimon Turčinek získal čestné uznání za nejlépe zpracovaný nepovinný úkol. Na něm mohli soutěžící pracovat doma nebo ve škole a na soutěži ho představili ostatním. Také k tomuto výkonu blahopřejeme. A protože se kolotoč biologických soutěží roztáčí na plné obrátky, čeká nás hned v pondělí okresní kolo biologické olympiády. Držte palce Ondřeji Kavkovi a Lucii Herbánské, kteří budou naši školu reprezentovat.

Soutěže Poznej a chraň se dále zúčastnili a naši pochvalu za vzornou reprezentaci školy si zaslouží:

Mladší kategorie:

Jakub Skopal, 5. B, Michal Tvrdoň, 5. B, Jiří Marek, 4. A, Lucie Kučerová, 4. A, Kristián Doležal, 4. A, Veronika Machálková, 4. A, Ondřej Turčinek, 4. A, Vilém Charbut, 4. A, Jáchym Hájek, 4. A

Starší kategorie:

Tadeáš Skála, 7. A, Andrej Ilenčík, 7. A, Vojtěch Duda, 7. A