O pohár 17. listopadu podvanácté

před 2 roky, 17.11.2015 Tradice slavit státní svátek sportem už trvá skutečně 12 let a nepřerušila se ani letos.

Mezinárodní den studentstva a boje za svobodu a demokracii slavíme na naší škole nejoblíbenějším dívčím sportem – volejbalem. Letošního turnaje se zúčastnilo 11 družstev. Všechny přivítala Mgr. Jiřina Gogolová, zaznělo samozřejmě několik slov o významu tohoto státního svátku z úst starostky města Mgr. Ivany Majíčkové, ředitel školy Mgr. Marek Tvrdoň, Ing. Pavel Hašek a Mgr. Hana Krchňáčková popřáli všem hodně sportovního štěstí, ale hlavně radost ze hry. Soutěžilo se letos poprvé odděleně ve dvou kategoriích. Samostatně hrála družstva 5. – 7. ročníku, samozřejmě podle upravených pravidel a ohleduplně, zejména proti páťačkám. Holky si turnaj opravdu užívaly a nebyla nouze o napínavé výměny. Překvapivě se úžasně bránily dívky 6. A proti favoritkám skupiny – 7. A, 6. A nakonec zápas prohrála tím nejtěsnějším poměrem 19 : 20. Druhou skupinu tvořily týmy 8. – 9. ročníků a středoškolačky. Ve velké tělocvičně už se hrál profesionální volejbal, radost pohledět. Dělová podání, skvělý příjem, nahrávka i smeč. Povedené akce byly často oceněny potleskem hráček i diváků – rodičů i spolužáků. Největší fanklub měly absolventky 2015 v čele s třídní učitelkou PhDr. Martinou Viceníkovou. V této skupině se sehrálo 15 utkání, také na jeden set do 20. bodu. Dva týmy, Absolventky 2014 a 9. A, získaly stejný počet bodů - 8, oba jednou prohrály, proto o vítězi turnaje rozhodl vzájemný zápas těchto družstev, v něm zvítězily Absolventky 2014 20 : 17. Vzhledem k tomu, že z turnaje nikdy neodchází žádná hráčka bez medaile, spokojeny byly všechny. Město Kunovice celý turnaj financuje, děvčata měla zajištěn pitný režim i sladkou odměnu. Poděkování směřuje tedy jemu, dále Ing. Pavlu Haškovi, který pískal část utkání a žákům 9. A – Petru Kadahovi a Šimonu Kocábovi, kteří plnili roli rozhodčích v mladší kategorii. Hodně štěstí u maturit jsme popřáli Absolventkám 2012, které se letos turnaje mohly zúčastnit naposledy. Všichni společně jsme prožili krásný sportovní sváteční den, GO - GO!

Výsledky 5. – 7. ročník

1. Veronika Pálková, Lucie Blažková, Zuzana Malinová, Klára Kotková, Šarlota Miklová, Martina Hanáčková, Natálie Šilhavíková, Jessika Pašková (7. A)

2. Veronika Franková, Nikola Uherková, Jindřiška Marková, Darina Důbravová, Natálie Janíková, Tereza Zajícová, Nela Janků (7. B)

3. Lucie Koníčková, Petra Šilhová, Eliška Kostrhunová, Petra Čechová, Kateřina Osohová, Lucie Herbanská (6. A)