O Pohár 17. listopadu

před 21 dny, 17.11.2019 Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a zahrát si volejbal

Pošestnácté se konalo v naší škole volejbalové klání, které je každoročně oslavou Dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii. Letos se navíc turnaj nesl v duchu 30. výročí Sametové revoluce. Při zahájení zazněla píseň Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové, která pomohla vysvětlit důležitost svobody, píseň s textem J. A. Komenského v úpravě Petra Rady byla 20 let zakázána a v roce 1989 se stala symbolem znovu nabyté svobody. Děvčata přivítala Mgr. Jiřina Gogolová, pozdravila místostarostka Mgr. Martina Kozelková a ředitel školy Mgr. Marek Tvrdoň. Sešlo se 5 družstev, která hrála systémem každý s každým. Role rozhodčích se počtvrté v řadě ujali absolventi 2016 – Petr Kadah, Petr Fialík, Petr Polách a Šimon Kocáb. Hrála se pěkná a zajímavá utkání, děvčata 8. B hrála poprvé, vůbec se soupeřek nezalekla a obsadila 3. místo, 2. místo vybojovali deváťáci – Katka Gomelská, Terka Čižková, Kája Pašková, Tomáš Lesa a absolventka 2017 Bětka Lesová. Vítězný tým Absolventky 2016 hrál v sestavě: Kateřina Důbravová, Pavlína Vlčnovská, Eva Kunovjánková a střídavě jim pomáhali Petr Fialík a Petr Polách. Všem absolventům 2016 jsme popřáli hodně štěstí u maturit a zároveň s nimi se rozloučila i Jiřina Gogolová, která předává štafetu mladším kolegyním. Holky, volejbal hrajte dál, je to zábava, GO, GO.

Medaile podle kategorií:

8. A – bronz: Nelly Hovůrková, Viky Dudová, Sabina a Kristýna Snopkovy, Kristýna Pochylá, Elen Gašparová, Barbora Migotová, Veronika Luběnová

8. B – stříbro: Andrea Franková, Ester Kocábová, Ester Pochylá, Daniela Klišíková, Stella Frýsová, Natálie Škrášková, Kateřina Hanáčková, Amálie Horáková

9. ročník – zlato: Kateřina Gomelská, Terezie Čižková, Karolína Pašková, Tomáš Lesa a Alžběta Lesová (absolventka 2017)

Absolventky 2019 – stříbro: Lucie Herbánská, Vanda Charbutová, Lucie Koníčková, Eliška Kostrhunová a Martina Hanáčková (absolventka 2018)

Absolventky 2016

Pavlína Vlčnovská, Kateřina Důbravová, Eva Kunovjánková, Petr Fialík, Petr Polách

Rozhodčí

Mgr. Jiřina Gogolová, Petr Fialík, Petr Polách, Šimon Kocáb a Petr Kadah (absolventi  2016)