O americkém školství s kunovickou starostkou

před 2 roky, 18.2.2016 Chcete vědět, jací jsou žáci v americkém Westu? Čtěte dál

Ne, titulek nelže. O americkém školství si totiž naši žáci ve středu 17. 2. 2016 skutečně povídali s kunovickou starostkou, Mgr. Ivanou Majíčkovou. Proč právě s ní? Protože Kunovice relativně nedávno podepsaly partnerskou smlouvu s texaským městečkem West a kunovická starostka tak mohla přímo na místě poznat i systém tamního školství.  A protože je Mgr. Ivana Majíčková původním povoláním učitelka, nebyl pro ni problém předat získané poznatky našim žákům. Během hodinové besedy se řeč točila nejčastěji kolem povahy, mentality a charakteru amerických studentů. Rozdíl mezi realitou a líčením studentů třeba v seriálech nebo filmech je podle paní starostky propastný, to ve prospěch reality! Americké studenty popsala paní starostka jako zdravě sebevědomé, odpovědné a cílevědomé.

V závěru besedy přišla řeč i na možnosti spolupráce mezi školami ve Westu a v Kunovicích. Závěr? Po Evropě už naši žáci a učitelé jezdí (nebo spíš lítají). Tak třeba časem i přes ten oceán…

Zatím místo žáků letí poděkování, a nikoliv za oceán, ale na radnici. Paní starostce za besedu.