Nový školní klub? Prý je prostě BOŽÍ!

před 1 rokem, 7.9.2016 Tak aspoň zhodnotili prázdninovou proměnu klubu naši žáci

Nebyla to ani v nejmenším tak náročná rekonstrukce jako v případě školní kuchyně. Prázdninová přestavba školního klubu přesto vyvolávala v našich žácích vysoké očekávání. Logicky, vždyť na proměně klubu se nepřímo podíleli. Během jara posbírali členové parlamentu představy všech žáků o tom, jak by správný školní klub měl vypadat. Jejich názory si pak poslechla Alexandra Kuncová, která si všechny ve škole získala loňskou proměnou vstupních prostor, a začala s nimi pracovat. Výsledek? Podívat se a posoudit můžete sami ve fotogalerii pod článkem. A jak jsou spokojeni ti, kterým je klub určen, totiž naši žáci? Na jejich názory se ptali a odpovědi zapisovali členové žákovského parlamentu. „Klub je prostě boží,“ vzkazují všem. A dodávají. „Chtěli jsme toho napsat víc, ale že je klub  boží, to se objevovalo skoro ve všech odpovědích. Po vstřebání pocitů jsme se zeptali, jestli uslyšíme něco více než jen boží, a ozvalo se óóóóó. Odpovědi se opravdu moc nelišily, až na ,,Boží stěna, na kterou se dá malovat, a boží poličky, sedačky z palet, no prostě vlastně všechno je tam BOŽÍ. A ještě jsme zapsali: „Velice se mi líbily ty břízové stojánky, úžasné. A ta stěna na malování, to je hustý, nejlepší školní klub, mega, já nemám slov,“ popisují zástupci žákovského parlamentu.
Část peněz potřebných na proměnu školního klubu přitom částečně získali sami žáci školy, využili jsme peníze za podzimní a jarní sběr papíru. Stačilo to na třetinu celého rozpočtu. Třetinu rekonstrukce zaplatila škola ze svého rozpočtu a na další třetinu jsme získali dotaci. Školní klub využíváme zároveň jako školní knihovnu (zbývá jen přenést knihy), jako místnost pro odpočinek i jako prostor pro některé hodiny.