Noc s Andersenem

před 8 měsíci, 3.4.2017 Naše škola se i letos zapojila do 18. ročníku pohádkové Noci s Andersenem, kterou vymyslely hradišťské knihovnice Hanka a Mirka.

Na pohádkové nocování se těšily děti z 2.A i 2.B, spaní ve škole si užili i čtvrťáci a páťáci se svými třídními učitelkami. Ti nejstarší hlavně proto, že ve svých maskách připravovali úkoly se strašidelnou stezkou odvahy pro ty mladší. Ale nebylo to jen o strašení. Děti se seznámily s životem a dílem H. CH. Andersena, plnily pohádkové úkoly, četly z přinesených knížek. Seznámily se také blíže s hrdiny časopisu Čtyřlístek Myšpulínem, Fifinkou, Bobíkem a Pinďou.

V pátek 31. března v  doprovodu rodičů s netradičním kloboučkem či pokrývkou hlavy, vybaveni spacáky a v pohádkové náladě přicházeli přesně v šest večer ke škole. Čvrťáci se hned na úvod posilnili přinesenou pizzou, druháci z 2.A zahájili před rodiči písničkou „Čtenářská.“ Po práci ve skupinkách a občerstvení v podobě pohádkových buchet nás přišla navštívit Hermiona Grangerová. Svému okolí šeptem vyjmenovávala všechna zaklínadla, jimž se už naučila, a představila své spolužáky, Harryho Pottera a Rona. Venku se pomalu stmívalo, a protože se blížil čas spánku, přeměnili jsme třídu na spací noclehárnu. Noc vyvrcholila stezkou odvahy, na kterou se děti těšily, ale které se i trochu obávaly. „Noc s Andersenem byla super, těšila jsem se na spaní už od začátku dne. Myslím, že nejsem jediná, která z ní byla úplně nadšená. Bavilo mě nejen spaní a čtení, ale i to, jak jsme strašili ostatní děcka,“ napsala jedna žákyně z 5.A.

Třída nocležníků z 2.B využila nabídky knihovnic a nocovala v knihovně Komunitního centra v duchu Rychlých šípů. „ Lovili jsme bobříky odvahy, zručnosti, síly, znalostí. Luštili jsme kvíz, který prověřil znalost komiksů. Děti překonaly strach na stezce odvahy. Pochutnaly si na občerstvení od paní knihovnice a na buchtách a sladkostech od maminek“, sdělila třídní učitelka Hana Drštičková.