NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉHO ÚŘADU

před 3 roky, 8.10.2017 Třeťáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o našem městě.

V rámci výuky prvouky jsme navštívili v pátek Městský úřad v Kunovicích. Přijala nás paní tajemnice Vajdíková, která nám nejdříve promítla spoty o Kunovicích a jízdě králů. Dozvěděli jsme se, že naše město má svoje zastupitelstvo, že první písemné zmínka o Kunovicích pochází z roku 1196 (jsme tedy starší než královské město slavící 760 let), že nyní zde žije přes 5 500 obyvatel (aktuální číslo 5 536), také něco z historie.  Paní tajemnice trpělivě odpovídala na naše zvídavé otázky. Čas v nabitém programu si na nás udělala i paní starostka, Mgr. Ivana Majíčková, a pozvala nás do své nové kanceláře. Děti ráda uvidí v Areálu jízdy králů, vždyť má sloužit především jim. Každý z přítomných si odnášel drobné dárky a pohlednice. Děkujeme!

Po cestě do školy nás paní učitelky seznámily nejen s historií Panského dvora, školy u křižovatky, také se slavnými rodáky a památkami. Ve třídě máme spoustu knih a starých fotek. Šikovní školáci (zatím za pomoci starších sourozenců) si připravili prezentace.